Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi, Konya 24 Saat Açık Dişçi, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Gece Açık Diş Doktoru.

Eldeniz Ağız Diş ve Sağlığı Polikliniği’nden Konya Diş Estetiği ve Tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Diş Estetiği; Dişlerimiz iletişim kurmada, karşımızda ki insanı etkilemede ve besinlerin sindirimde oldukça önemlidir. Dişlerin görünümü ve gülüşümüz sosyal hayat ve kendimize olan özgüvenimizi etkileyen önemli faktörlerdendir. Dişlerin bozuk ya da kötü görünümü karşımızdaki insanlarda olumsuz etki bırakmaktadır. Dişlerinde doğuştan ya da farklı nedenlerden dolayı problem olanlar estetik diş uygulamaları sayesinde sağlıklı ve hayallerinde ki dişlere kavuşabilmektedir.

Diş tasarımı ve estetiği kişiye özgü olmalıdır. Dişler kişinin gülüşüne, yüz yapısına ve karakterine uygun bir şekilde doğal görünüme sahip olduğunda estetik durmaktadır. Diş tasarımı yapılacak kişi ve uzman doktor bire bir görüşerek kişiye uygun gülüş ve diş tasarımını yapmalıdır. Bazı farklı uygulamalar ile kişinin gülümsemesine güzellik katılarak daha sağlıklı dişlere sahip olması sağlanabilmektedir.

Konya Estetik Diş

Estetik diş uygulamaları kişinin ağız ve gülüşüne uygun en doğal ve güzel şekilde dizilmiş dişlere sahip olmasını hedeflemektedir. Bonding, diş beyazlatma, lamine, zirkonyum uygulamaları, implant diş yapımı, pembe estetik, ortodonti ve protez uygulamaları ile sağlıklı estetik dişlere ulaşılabilmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ve tıp bilimi sayesinde diş hekimliği uygulamaları da oldukça ilerlemiştir. Birkaç branşta diş hekimliği bir araya gelerek kişinin gülüşünün daha güzel, iyi hale gelmesi ya da diş problemlerinin çözülmesi mümkündür. Diş ve gülüş estetiği lamine diş kaplama, tam seramik köprü uygulaması ve porselen dolgu uygulaması gibi yöntemlerle tek seansta yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji ile hastanın diş ölçüleri alınarak 3D bilgisayar ortamına aktarılmakta, yapılacak diş belirlendikten sonra yeni diş, cihaz tarafından hazırlanmaktadır.

Estetik Diş Modelleri

Estetik diş modelleri kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Diş tasarımı kişiye özgü olduğunda doğal ve güzel olmaktadır. Bu sebeple hastanın tercihi, kendisine uyan diş modeli doktor tarafından belirlenmeli ve uygulanmalıdır. En fazla yapılan diş modelleri şunlardır:

Agresif diş tipi:

öndeki 4 diş ve köpek dişler yaklaşık aynı uzunluktadır, ön dişler köşeli ve köpek dişler sivri değildir.

Dominant diş tipi:

ön iki kesici dişler yan kesici dişlerden biraz uzun, ön iki kesici dişin köşeleri diktir. Yan kesici dişlerin köşeleri eğimli ve köpek dişler diğerlerinden uzun ve sivridir.

Gelişkin diş tipi:

ön ortadaki iki kesici dişler yan kesici dişlere göre biraz daha uzun, dış köşeleri eğimlidir. Köpek dişler ön kesici iki dişle hemen hemen aynı boyda ve uçları oval bir sivriliktedir.

Odaklanmış diş tipi:

Gelişkin tip ile benzerdir, yan kesici dişlerin uç köşeleri biraz daha oval, köpek dişler aynı şekildedir.

Fonksiyonel diş tipi:

Odaklı tipe göre ön ortadaki iki kesici diş daha kısa köpek dişler ise daha sivridir.

Hollywood diş tipi:

Dişler hafif eğimli ve köşeli, ön kesici iki diş diğerlerine göre daha uzundur. Köpek dişler ön kesici iki dişle aynı boyda ve uçları düzdür.

Olgun diş tipi:

4 ön kesici dişte köşeli ve düz, köpek dişler oval bir sivriliğe sahip ve kesici dişlerle aynı uzunluktadır.

Doğal diş tipi:

Ön kesici iki diş ve köpek dişler aynı uzunlukta ve yan kesici dişlerden daha uzundur. Yan kesici dişleri her iki köşesi de ovaldir, köpek dişler uzun ve sivridir.

Oval diş tipi:

Tüm dişlerin köşeleri oval, köpek dişler ve yan kesici dişler ön iki kesici dişe göre daha kısa ve aynı hizadadır. Ön kesici iki diş diğerlerine göre daha ovaldir.

Yumuşak diş tipi:

Ön kesici iki dişin uçları düz köşeleri oval, yan kesici dişler önlere göre kısadır. Köpek dişler uzun ve oval bir yapıya sahiptir.

Güçlü diş tipi:

Ön 4 kesici diş köşeli ve uçları düzdür. Ön iki kesici diş yan kesici dişlere göre hafif uzun, köpek dişler daha uzun ve sivridir.

Genç diş tipi:

Tüm ön kesici dişler diğer dişlere göre daha oval, köpek dişler ön iki kesici dişle aynı uzunlukta ve sivridir. Yan kesici dişlerle ön iki kesici dişler arasında uzunluk farkı vardır.