Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi, Konya 24 Saat Açık Dişçi, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Gece Açık Diş Doktoru.

Eldeniz Ağız Diş ve Sağlığı Polikliniği’mizde Konya Şeffaf Plak ve Konya Şeffaf Plak Tedavisi uygulanmaktadır. Randevu için bizi arayın!

Dişlerdeki düzensizlikler kişilerin günlük hayatlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Yanlış hizalanmış ve çarpık dişlere sahip olmak kötü bir görünüme buna bağlı olarak da öz güven kaybına neden olabiliyor. Çoğu insan dişlerinin düzgün olmamasından ve gülüşlerinden memnun olmadıkları için gülmekten kaçınıyor ya da gülerken ve konuşurken ağızlarını kapatmayı tercih ediyorlar.

Ortodontik tedavi dişlerin görünümünü iyileştirip güzel bir gülümseme sağlamanın yanı sıra rahat bir şekilde yemek yemeye ve konuşmaya da yardımcı oluyor. Dişlerdeki çapraşıklığın düzeltilmesi estetik kaygıların yanı sıra ağız sağlığı açısından da önem taşıyor. Bu durumun tedavi edilmemesi; diş çürüğü, diş kaybı, diş eti hastalığı, çene problemleri, konuşma ve çiğneme bozuklukları gibi sorunlara neden olabiliyor. Bununla birlikte gülümsemesinden memnun olmayan ve dişlerini düzelttirmek isteyen pek çok kişi diş telleri ile dolaşmak istemediği için harekete geçemiyordu. Diş tedavilerinde kullanılmaya başlayan ileri teknoloji sayesinde artık şeffaf plak kullanılarak bu sorunun son derece kolay bir şekilde ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. Diş teli takmak istemeyen ve daha estetik çözümlerden yana kullanmayı tercih eden kişiler, şeffaf plak ile ortodonti tedavi yoluna başvurabiliyorlar.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Hastanın dişlerindeki çapraşıklığın görülmez bir şeffaf plak sayesinde düzeltilmesini sağlayan kişiye özel olarak üretilmiş ve tüm dişleri şeffaf bir şekilde saran diş plaklarına şeffaf plak deniliyor. Hastaya özel olarak yapılan şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerin düzeltilmesi için uygulanan telsiz ortodontik tedaviye ise şeffaf plak tedavisi deniliyor. Şeffaf plak tedavisi, ortodontik tedavilerdeki en son teknolojilerden biri olma özelliğini taşıyor. Dişlerin ideal pozisyona getirilebilmesi için artık diş teli yerine görünmez şeffaf plak ortodonti tedavisi uygulanması tercih edilebiliyor.

Şeffaf Plak Tedavisi Neden Yapılır?

Şeffaf plak tedavisi dişlerin çapraşıklığı düzeltilirken tedavi görüldüğünün belli olmamasını sağlıyor. Şeffaf plak tedavisi ile orta ve hafif düzeydeki diş çapraşıklıkları giderilebiliyor. Şeffaf plak teknolojisi sayesinde diş çarpıklıkları herhangi bir ağrı ve sızı söz konusu olmadan üstelik hiç kimse tarafından fark edilmeyecek şekilde dişler ideal pozisyona getirilebiliyor. Bu sayede hastanın sağlıklı gülüşlere kavuşması sağlanıyor. Şeffaf plak tedavisi klasik ortodontik tedavilere göre dişlerdeki çapraşıklık sorununu daha hızlı bir şekilde düzeltebiliyorlar. Şeffaf plak tedavisinde tel tedavisindeki gibi kısıtlamalar bulunmuyor. Hastalar şeffaf plakları çıkarıp istedikleri herşeyi yiyip içebiliyorlar. Şeffaf plak tedavisi süresince dişlerin üzerinde metal braketler bulunmayacağı için diş fırçalama işlemi sırasında dişlerde ve diş etlerinde problem olmuyor.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Şeffaf plak tedavisi çocukların ve gençlerin yanı sıra erişkinlere de kolaylıkla uygulanabiliyor. Şeffaf plan tedavisinin uygulanıp uygulanmayacağı doktor tarafından yapılan detaylı bir muayeneden sonra belirlenebiliyor. Dişin çekilmesinin şart olduğu ortodontik tedaviler şeffaf plak yöntemi ile gerçekleştirilemiyor. Şeffaf plak tedavisi; tel takmak istemeyen ancak dişlerindeki çarpıklıkları düzeltilmesini isteyen hastalara önerilebiliyor. Şeffaf plaklar özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışmakta olan, medya ya da sanat dünyasında faaliyet gösteren veya genel olarak dışarıdan farkına varılmadan hızlı ve etkili bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Böylece kişiler günlük yaşamlarında, herhangi bir farklılık hissetmeden, günlük sosyal aktivitelerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine öz güven içerisinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırmış oluyorlar.

Şeffaf plak tedavisi; dişlerinin arasında mesafe darlığı, bir diğer deyişle dişlerin ağız içerisine yerleşmesi için yer darlığı çeken, dişleri birbirinin üzerine yaslanmış ya da birbirine geçmiş gibi görünen, çapraşık bir görünümü olan, dişlerinin arasında boşluk olan ve bundan rahatsız olan, dişlerinin diziliminde simetrik hatalar olan 12 yaşından büyük hastalara şeffaf plak tedavisi uygulanabiliyor. Aynı zamanda şeffaf plak tedavisi uygulanacak olan kişilerin ağız, diş ve çene yapısının tedaviye uygun olması, çene yapısında anormallik bulunmaması, alt ve üst çene kemiklerinde gömülü diş bulunmaması aranılan özellikler arasında yer alıyor.