Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi, Konya 24 Saat Açık Dişçi, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Gece Açık Diş Doktoru.

Eldeniz Ağız Diş ve Sağlığı Polikliniği Konya Porselen Diş ve Konya Porselen Diş Kaplama Tedavileri konusunda hizmet vermektedir.

Porselen Diş Tedavisi fiziksel travma geçirerek işlevini kaybetmiş ya da kaybedilmiş dişlerin tedavisi için doktorlar tarafından sıkça uygulanan protez şeklidir. Estetik olarak da güzel duran tedavi diğer estetik amacıyla yapılan protezlere alternatif seçenektir. Porselen Diş Tedavisi sayesinde istediğiniz sağlıklı dişler be güzel bir gülüş sizlerin oluyor. Fiyat bakımından net bir şey söylemek pek mümkün değil. Porselen Diş Kaplama Tedavisinin fiyatını etkileyen bir çok unsur vardır. Tedavi süreci genel olarak hızlı ve kolaydır. Fakat bu hızlı ve kolaylığı size sunacak olan doktor arkadaşımız ile alakalı zira profesyonel olmayan süreç içerisinde ki işlemleri doğru yapamayan bir doktor yüzünden tedavi süresi uzayabilir çok zorlu geçebilir. Dikkat etmeniz gereken hassas bir nokta. Güvenilir ve deneyimli doktorları tercih etmenizde yarar var.

Porselen Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eldeniz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Porselen Diş Kaplama Tedavisiyle sağlığınıza ve güzel bir gülüşe kavuşmanız sağlanır. Bu protez tedavisinde de diğerlerinde olduğu gibi ilk seansta hastanın beklentileri sorulur ve tedavi yöntemi kararlaştırılır. Doktor gerek gördüğü tedavi yöntemini hastaya anlatarak onay alınır ve işlemler başlar. Porselen Diş Kaplama Tedavisi uygulanacaksa ilk önce ağız yapısı ve dişler incelenir. Dişlerin ölçüsü alınmalıdır bunun için dişleriniz törpülenir ve temizlenir. Mold adını verdiğimiz bir yöntem sayesinde dişlerin ölçüleri, kalıpları çıkartılır. Bu sayede kaplamanın boyutu tam olarak alınmış olur ve kusursuz bir üretme işlemi sağlanır. Tedavi görecek dişlerin ölçüsü alınır ve laboratuvar ortamında dişler hazırlanmaya başlar. Hazırlanan dişiniz birkaç kez daha ölçümden geçer. Hastanın ağızında denenir herhangi bir problem var mı dikkatlice incelenir. Gerek görülürse porselen dişler geri laboratuvara gönderilir ve tedavi için uygun ölçüler tekrar alınır. Eğer her şey doğru şekilde olmuş ve hiçbir sorun teşkil etmiyorsa, Porselen Diş Kaplama Tedavisinin son aşamasına gelinir. Porselen diş yerine takılır. Normalde tedavi süreciniz burada bitmiş olur fakat sağlıklı dişler için doktorunuza kontrole gitmeniz gerekir.

Porselen Diş Tedavisinin Ömrü Ne Kadardır?

Porselen dişlerin ömrü her protez tedavisinde olduğu gibi hastanın dişlerine nasıl baktığına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir yıl söyleyecek olursak 10 yıl gibi bir süre ömrü var diyebiliriz. Temizliğini düzgün yapan hastalarımız bu süreyi uzatabilmekte. Porselen dişler yılar sonra eskiyeceği için değiştirilmezse hastanın ağız sağlığını ve konforunu bozacaktır. Bu yüzden kesinlikle değiştirilmesi gerekmektedir.

Porselen Diş Tedavisi Ne Gibi Durumlarda Uygulanır ?

Şu durumda uygulanır sırasıyla:

Hastanın, tedavisi mümkün olmayan çürüğe sahip olması durumunda.

Hastanın bir dişini kaybetmiş olması durumunda yaşayacağı problemleri önlemek amacıyla.
Kırılmış ve benzeri şekilde hastaya yeme içme esnasında problem çıkartan durumlarda uygulanır.

Son olarak estetik bir gülüş isteyen hastalara Porselen Diş Kaplama Tedavisi uygulanır.

Porselen Diş Kaplama Tedavisinin Avantajları

Porselenin sağlamlık düzeyi oldukça yüksektir uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmanız mümkündür. Diğer protez tedavilerine göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir bu nedenle estetik kaygısıyla tedavi olan hastalarımızın %90’ı bu tedavi yöntemini seçiyor. Porselen Diş Tedavi süresi oldukça kısadır. Doktorunuzun deneyimli olması hasebiyle hızlıca tedavi olabilir gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz. Estetik bir gülüş sağlar. Hızlı, uygun fiyatlı oluşu bu tarz hastalarda ekstra bir avantaj oluşturur. Porselen Diş Tedavisi için her şeyden önce doktorunuza danışmanız muayene olmanız gerekmekte. Buna göre uygun fiyatlar almak mümkün.

Empress mi? Zirkonyum mu?

Zirkonyum alt yapı malzemesinin çok yüksek dayanıklılığı ve sağlamlığı vardır. Zirkonyum arka ve ön bölgelerdeki kron-köprülerde tam estetik görünüm sağlar ve rahatlıkla kullanılır. Ancak empress malzemesi zirkonyum kadar dayanıklı bir malzeme değildir. Bu yüzden arka grup dişlerde yani çiğneyici dişlerde pek fazla tercih edilmez. Daha çok ön grup dişlerde kullanılır. Zirkonyum malzemelere göre empress malzemesi daha estetiktir. Işık geçirme özeliği ile doğal dişlere yakın estetik ve fonksiyon sağlar.