Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi, Konya 24 Saat Açık Dişçi, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Gece Açık Diş Doktoru.

Eldeniz Ağız Diş ve Sağlığı Polikliniği Konya Diş Eti Estetiği ve Diş Eti Hastalıkları Tedavisi konusunda hizmet vermektedir.

Diş eti estetiği, dişlerin ve diş eti görünümünün diş eti dokusu üzerinde düzenleme yapılarak şekillendirilmesi işlemidir. Pembe estetik olarak da bilinen bu işlem ile birlikte gülüş hattı, simetrik olacak şekilde düzenlenebilir ve daha estetik bir görünüme kavuşabilir. Tedavinin uygun olduğu durumlarda hasta, yapılan diş eti estetiği uygulamaları ile birlikte konforlu bir şekilde ve kısa bir süre içerisinde ideal diş ve diş eti görünümüne ulaşabilir. Tedavi işlemi, dişlerin ve diş etlerinin sağlığının sürdürülebilmesine olanak tanıdığı sürece her yaşta yapılabilir.

Diş Eti Estetiği Hangi Tedavi Yöntemleri İle Sağlanabilir?

Diş eti estetiği uygulamalarında diş etininin uzaklaştırılması (gingivektomi) ya da diş etinin şekillendirilmesi (gingivoplasti) işlemleri uygulanmaktadır. Bu uygulamalar ile gülümseme esnasında görünen diş eti miktarında değişim sağlanarak dişlerin görünen boyutu düzeltilebilir. Diş etinin seviyelendirilmesi yapılarak daha simetrik bir gülüş oluşturulabilir. Dişlerin boyunda değişiklik yapmanın sağlıklı olmadığı durumlarda ise diş eti görünüm miktarını düzenlemek amacıyla dudak konumlandırma işlemi yapılarak estetik görüntünün desteklenmesi sağlanabilir.

Diş Eti Estetiği Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği tedavileri, lokal anestezi uygulaması ile birlikte konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilir. Tedavinin lazer ile yapılması tercih edildiğinde kanama olmadan dikişsiz bir şekilde tedavi tamamlanabilmektedir. Diş eti estetiği tedavileri genellikle tek seans içerisinde ve oldukça kısa sürede tamamlanır. Ancak uygulanacak dişlerin sayısına ve durumuna ya da tedavi planına bağlı olarak bu süreç uzayabilir. Tedavinin ardından dokuların tümüyle iyileşmesi 10 ila 14 gün arasında gerçekleşir. Diş hekiminin reçete edeceği ağrı kesici ve gargaranın düzenli olarak kullanılması ile bu süreç konforlu bir şekilde geçirilebilir.

Diş Eti Estetiği Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

Diş eti estetiği, minimal bir işlem sonucunda estetik görünümün önemli oranda değiştirilebilmesine olanak tanır.

Estetik görünümü desteklemesi sonucunda sosyal kaygıların azaltılmasına destek olur.
Çeşitli durumlara bağlı olarak meydana gelen diş eti büyümelerinin düzenlenmesi de bu uygulama ile mümkündür. Dokuların ideal konumlarına getirilmesi sayesinde bu bölgede ağız hijyeninin sağlanması kolaylaşır ve diş eti sağlığı uzun dönemli olarak korunabilir.