Konya Gece Açık Dişçi, Konya Nöbetçi Dişçi, Konya Nöbetçi Diş Hekimi, Konya 24 Saat Açık Dişçi, Konya Pazar Günü Açık Dişçi, Konya Diş Acil, Konya Gece Açık Diş Doktoru.

Eldeniz Ağız Diş ve Sağlığı Polikliniği’nde Konya Zirkonyum Diş ve Konya Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi uygulanmaktadır.

Diş kaplama işlemi genellikle metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki şekilde porselen kaplama olarak uygulanmaktadır. Estetik diş hekimliği uygulamalarında ise diş yapımında da kullanılan zirkonyum maddesinden yararlanılarak daha estetik ve normal, diş ve diş etleriyle daha uyumlu bir tedavi yöntemi olan zirkonyum diş kaplama tercih edilmektedir.

Porselen kaplama dişlerin metalle desteklenmesini gerektirmeyen ve bu özelliğiyle hasta sağlığına büyük katkı sağlayan zirkonyum diş kaplama aynı zamanda estetik açıdan da %100 memnuniyet garantisi sunacak tedaviler uygulanmasına imkan tanır. Estetik anlamda beklentisi yüksek olan hastaların ilk tercihleri arasında yer alan zirkonyum diş kaplaması yıpranmış dişlerde restorasyon, implant üzeri protez uygulama gibi birçok farklı şekilde kullanılabilir.

Porselenin kırılgan bir yapıya sahip olmasından ötürü geçmiş yıllarda yapılan uygulamalarda porselen yüzeyin metal alaşımla desteklenmesi gerekmekteydi ki, bu porselenin kırılmasını önleyen metal altyapı beraberinde birçok dezavantajı getirmekteydi. Zamanla korozyona uğrama riski söz konusu olduğundan ağızda kullanılmaması gereken bir malzeme tipi olan metalde paslanma görülebilir. Ayrıca metal alerjisi olan kişilerde kullanımı imkansız olan bu tür malzemelerin yerini alan zirkonyum diş kaplamaları, bu ve diş etinde kararma gibi pek çok problemin geri dönmemek üzere ortadan kaldırılmasını sağlamıştır.

Zirkonyum Diş Kaplama Nerede Kullanılır?

Diş beyazlatma (bleaching) yöntemleriyle diş rengi değiştirilemeyen kişilerin estetik beklentilerini karşılayan zirkonyum diş kaplama ayrıca ortodonti tedavisi gerektirmeyen, küçük çaplı diş çapraşıklıklarının tedavisinde de kullanılır. Zamanla yapısı bozulan eski dolgular, yıpranan diş yüzeyinin restore edilmesi ve ayrıca arka dişlerin kaplanması ya da köprü yapılması için de zirkonyum diş kaplaması kullanılabilir. Zirkonyum diş kaplamasının tüm bunlara ek olarak implant üstü protez uygulaması şeklinde kullanımı da mevcuttur. Görüldüğü üzere zirkonyum diş kaplaması modern diş hekimliğinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajı Nedir?

Uzun süreli kullanım avantajının yanı sıra doku uyumu ve doğal görünüm sunma avantajına sahip zirkonyum diş kaplaması estetik açıdan beklentisi yüksek olan hastaları bile memnun edebilecek kadar kusursuz bir görünüm vaat eder. Doğal görünümüyle en yüksek kullanım performansını bir araya getiren zirkonyum kaplama diş uygulamalarında kullanılan akıllı seramik malzeme sayesinde tedavi sonrasında kendi dişinizden ayırt edilmesi imkansız görünüm sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak zirkonyum diş uygulamasında hastanın sıcak soğuk hassasiyeti minimum seviyededir ve ışık geçirgenliği sayesinde zarif ve son derece doğal bir görünüm sağlanır. Sağlamlık anlamında da hiçbir sorun yaşanmayacak kadar yüksek performans sunan zirkonyum diş tatlarda değişim, ağız kokusu ya da diş eti problemlerine neden olmaz. Zirkonyum diş kaplamaların hastaya sunduğu bir diğer avantaj ise yüzeyi pürüzsüz olduğu için diş lekesi ve diş taşı gibi problemleri asgari seviyeye indirger.